Teklif Al
INTERNATIONAL

Emtia

Emtia ekonomide ticari faaliyetlerin konusu olan tarım ürünleri veya enerji kaynakları hayvancılık ürünleri vb. malların bütününe verilen isimdir.

Yumuşak Emtia, buğday veya pirinç gibi yetiştirilen mallardır.
Sert Emtialar madenden çıkarılır. Örnekler arasında Helyum ve Petrol sayılabilir. Enerji Emtiaları elektrik, gaz, kömür ve petrolü içerir.

SWISS GOLD
Buğday

Buğday

Sistematik tahıl ekimi yaklaşık 10.000 yıl önce başladı. Tarım, göçebe halkların belirli bir yere kalıcı olarak yerleşmelerini ve yerleşik yaşamalarını mümkün kılmıştır. İlk buğday yetiştirilen bölge Bereketli Hilal olarak adlandırıldı ve Yakın Doğu'da bulunuyor. M.Ö. 2000 civarında buğday Avrupa'ya doğru yol aldı.

Ayçiçek Yağı

Ayçiçek yağı, ayçiçeğinin akenlerinden (meyvelerinden) elde edilen, açık sarı renkli ve hafif tadı olan bir bitkisel yağdır. Doymamış yağ asitleri bakımından zengindir ve ağırlıklı olarak beslenme için kullanılır; ayrıca biyodizel üretimi ve farmasötik ve teknik amaçlar için kullanılır. Ayçiçek yağı dünyada en çok üretilen dördüncü bitkisel yağdır.

Ayçiçek Yağı
Mısır

Mısır

Mısır bitkisi tek yıllık iri yapılı, sapları 60-80 cm'den 3 metreye kadar boylanabilen bir bitkidir. Kök : Mısır saçak kök sistemine sahiptir. Mısırda çim kökü (kılavuz kök), embriyonal kökler, adventif kökler (sürekli kökler-harici) ve destek kökler olmak üzere dört tip kök vardır.

Lisanslı Depolar

Lisanslı depolardaki tarımsal ürünler, lisanslı depo tarafından oluşturulan, aynı miktar, cins, sınıf ve kalitede ürünü temsil eden resmi bir elektronik kayıtla, elektronik ürün senedi, yani kısaca ELÜS ile temsil edilir.

Lisanslı Depolar

Ham Altın

Altın madenciliğindeki yıllara dayanan tecrübemizle tedarik zincirinin tamamını kapsayan standart dışı işlenmemiş ham altın ticareti yapmaktayız.

Detaylı Bilgi

Rafinasyon

Maden ocaklarından tedarik ettiğimiz Ham Altın veya Dore Barların saflaştırılmasını sağlamaktayız.

Detaylı Bilgi

Kıymetli Metaller

LBMA Standartlarında uluslararası geçerliliği olan külçelerin (Altın, Gümüş, Platin ve Paladyum) satışını ve sigortalı kargo ile teslimatını gerçekleştirmekteyiz.

Detaylı Bilgi