Teklif Al
INTERNATIONAL

Standartlarımız

Tüm ürün ve hizmetlerimiz için Uluslararası geçerli olan standartlarda çalışmaktayız.

LBMA Standartlarında Kıymetli Metal külçelerimiz ile Good Delivery hizmeti sağlamaktayız. En yüksek ekolojik ve sosyal prensiplerini uygulamaktayız..

LBMA Standards Good Delivery Standards Green Africa Standards Fair Foundry Standards

Kıymetli Metaller konusunda dünyanın bağımsız otoritesi olan LBMA, küresel pazarda güveni ayakta tutan standartlarını destekliyoruz.

1 Good
Delivery

Dünya çapında güvenilen bir standart olan Good Delivery, piyasadaki metal kalitesini garanti eder. LBMA, hem Altın hem de Gümüş için Good Delivery standartlarını sağlıyoruz.

2 Küresel Kıymetli Madenler Kodu

Küresel Kıymetli Madenler Yönetmeliğimiz aracılığıyla piyasanın bütünlüğünü ve etkin işleyişini destekliyoruz. Kuralların dört ilkesi, sürdürülebilir, adil, şeffaf ve efektif bir pazar aracılığıyla müşteri güvenini sağlar.

3 Sorumlu Kaynak Kullanımı

Tüm LBMA Good Delivery Listesi rafinerileri, Sorumlu Kaynak Kullanımı program uyumluluklarını sağlıyor.Yıllık bağımsız denetim ve kamuya açık raporlama ile şeffaf olarak sunulmaktadır.

Good Delivery

Standart Ağırlık ve boyutlarda yüksek saflık

Good Delivery Bar, yüksek saflıkta ve standart ağırlık ve boyutlarda büyük Kıymetli Metal külçelerdir. Bu tür barlar, büyük uluslararası fiziki piyasalarında, merkez ve özel bankalar tarafından rezervleri için kullanılmaktadır. Londra Külçe Piyasası Birliği ( LBMA ) ve Londra Platin ve Paladyum Piyasası ( LPPM ), sırasıyla Au ve Ag ve Pt ve Pd için Good Delivery Listelerini yönetir.

LBMA Standartlarını destekleyerek sizlere Good Delivery hizmeti sağlamaktayız.

Green Africa

İsviçre Rafineri - Green Gold Altın külçeleri, uluslararası Kıymetli Metal ticaretinde uzun süredir kabül görmüş standart bir ürün olmuştur.

Rafinerinin Green Gold külçeleri, maden üretiminden, nakliyesinden, rafine edilmesinden ve ticaretinden katı bir şekilde sürdürülebilirliğe dayanan ve tüm yasalara uygunluk kontrol edilen ve saf Altından oluşan külçeler ile karakterize edilir. İnsanları ve çevreyi korumamız takdir almıştır.

Kimyasalların kullanımının azaltılmasının yanı sıra CO2 emisyonlarının da en aza indirilmesine özen gösterilmektedir.

Fair Foundry

Yatırım ve Kalkınma Yardımlarının Birleştirilmesi

Fair Foundry ile sürdürülebilir yatırım ve kalkınma yardımını birleştiren bir program uyguluyoruz. Altın yatakları açısından zengin olan Afrika'da hükümetler ve köy toplulukları ile işbirliği içinde, yerel Altın madencileri ve Altın toplayıcıları ile profesyonel bir ağ aracılığıyla Ham Altın ticareti yapılmaktadır.

Altın işinde insana ve doğaya saygı duymak ve ilgili herkesin birlikte oluşturulan katma değere adil bir şekilde sağlamaktayız.

Raporlar

Swiss Gold olarak sizleri bilgilendiriyoruz. Rapor ve Kaynaklarımıza detaylı olarak göz atabilirsiniz.